TRENING SŁUCHOWY
W tygodniu dopuszczamy tylko jeden dzień przerwy w terapii.
Poza Warszawą cena ustalana jest indywidualnie w zależności od odległości.
Trening słuchowy prowadzony jest pod opieką i nadzorem wykwalifikowanego terapeuty.
KONSULTACJA
- badanie uwagi i lateralizacji słuchowej
- wywiad z rodzicem
- omówienie wyników badania uwagi i lateralizacji słuchowej
- przygotowanie raportu na piśmie (na życzenie rodzica)
Po pierwszym i kolejnych etapach oraz przed każdym etapem od drugiego włącznie badanie uwagi i lateralizacji słuchowej jest bezpłatne.
DIAGNOZA PODSTAWOWA
Diagnoza podstawowa obejmuje:
- 2 spotkania z dzieckiem po ok. 60 min
- wywiad z rodzicem
- wydanie diagnozy na piśmie
- omówienie wyników
DIAGNOZA ROZSZERZONA
Diagnoza rozszerzona obejmuje:
- diagnoza integracji sensorycznej
- test uwagi i lateralizacji słuchowej
- badanie funkcji wzrokowych
- wywiad z rodzicem
- wydanie diagnozy na piśmie
- omówienie wyników
Rozszerzona diagnoza pozwala dokładniej określić zakres ew. występujących nieprawidłowości.
TERAPIA
Zakres oraz dobór ćwiczeń terapeutycznych dla dziecka ustala terapeuta w porozumieniu z rodzicem/opiekunem. W tym celu rodzic/opiekun zobowiązany jest do przekazania wszelkich informacji dotyczących fumkcjonowania i zdrowia dziecka.
Rozpoczęcie terapii możliwe jest tylko w przypadku posiadania przez rodzica/opiekuna aktualnej diagnozy lub opinii dotyczącej funkcjonowania dziecka wydanej przez uprawnioną osobę. Na tej podstawie zostaje ustalony plan terapii, który zostaje przedstawiony rodzicowi/opiekunowi.
Terapeuta ma obowiązek na prośbę rodzica/opiekuna informować o przebiegu i postępach w terapii.
Dziecko podlega okresowej, bezpłatnej, kontrolnej obserwacji. Wnioski z obserwacjij przedstawiane są w formie pisemnej na wniosek rodzicowa/opiekuna. O częstotliwości kontroli decyduje terapeuta.
Rodzic/opiekun ma prawo być obecny na sali podczas zajęć. Decydujące zdanie o obecności rodzica/opiekuna w sali podczas zajęć należy do terapeuty.
Rodzic/opiekun zobowiązuje się do przestrzegania zaleceń terapeuty dotyczących pracy i postępowania z dzieckiem w domu. W przeciwnym wypadku terapeuta nie bierze odpowiedzialności za efekty prowadzonej terapii.
Rodzic/opiekun zobowiązuje się do współdziałania, koordynowania i informowania o wszystkich podejmowanych oddziaływaniach terapeutycznych, jakim poddawane jest dziecko w tym samym okresie. W ramach współdziałania terapeutycznego rodzic/opiekun zobowiązuje się do wykonanych czynności zleconych przez terapeutę, takich jak specjalistyczne konsultacje, badania lekarskie i inne.
Rodzic/opiekun zobowiązuje się do opłat za terapię dziecka zgodnie z przedstawionym cennikiem, który dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.neurofizjoterapia.pl
Okresem rozliczeniowym jest jeden miesiąc kalendarzowy.
Zajęcia można opłacić gotówką, kartą płatniczą (kredytową) lub przelewem na konto wskazane w fakturze. Brak dokonania opłaty może być powodem odmowy przyjęcia dziecka na kolejne zajęcia.
Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć: bez ponoszenia kosztu zajęcia można odwoływać do godziny 22.00 poprzedniego dnia (w przypadku uiszczenia opłaty z góry opłata przenoszona jest na poczet następnego miesiąca rozliczeniowego i rozliczana zgodnie z obecnością dziecka na zajęciach), odwoływanie zajęć po godzinie 22.00 poprzedniego dnia wiąże się z koniecznością opłaty 50% kosztu odwołanych zajęć, brak informacji dotyczącej odwołania lub odwołanie zajęć w umówionym dniu wiąże się z koniecznością opłaty 100% kosztu odwołanych lub nieodbytych zajęć.
Aby odwołać zajęcia należy o tym skutecznie powiadomić terapeutę.
Przypadki losowe powodujące brak uczestnictwa dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.
Zajęcia odwołane z winy terapeuty zostają przeniesione na inny, możliwy do uzgodnienia termin. W przypadku niemożności uzgodnienia takiego terminu kwota zostanie przeniesiona na następny miesiąc lub zwrócona.
Spóźnienie na zajęcia nie powoduje przesunięcia ich w czasie, obniżenia ceny ani możliwości przedłużenia następnych zajęć w celu „odrobienia”.
W przypadku wcześniejszego zakończenia/przerwania terapii niewykorzystana kwota podlega zwrotowi, proporcjonalnie do niewykorzystanego czasu.
Nieprzestrzeganie w/w zasad, częsta nieobecność dziecka na zajęciach, brak współpracy ze strony rodzica/opiekuna lub skuteczne zakłócanie realizacji planu terapeutycznego może być przyczyną braku odpowiedzialności za efekty prowadzonej terapii oraz przerwania terapii w Gabinecie Terapeutycznym „Aramis”.
W razie zmian zasad uczestnictwa w terapii w Gabinecie Terapeutycznym „Aramis”, rodzic/opiekun zostanie niezwłocznie zawiadomiony o zaistniałym fakcie.
Zapisanie przez rodzica/opiekuna dziecka na zajęcia terapeutyczne w Gabinecie Terapeutycznym "Aramis" jest jednoznaczne z zapoznaniem się z treścią niniejszego regulaminu (Zasad uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w Gabinecie Terapeutycznym "Aramis").